nybanner

Kergejõustik: Semenya võitis Lõuna-Aafrika meistrivõistlustel 5000 m kulla

Tere, tulge meie toodetega tutvuma!

GERMISTON, Lõuna-Aafrika Vabariik (Reuters) – Caster Semenya võitis neljapäeval Lõuna-Aafrika Vabariigi kergejõustikumeistrivõistlustel 5000 m jooksu, mis on potentsiaalne uus distants, kuna ta ootab spordiarbitraažikohtu (CAS) otsust apellatsioonimenetluses.Reeglid püüavad tema testosterooni taset piirata.
Semenya näis olevat täieliku kontrolli all, kui ta võitis avapäeval ajaga 16:05.97, mis oli oluline katsumus Lõuna-Aafrika Vabariigi osalemisel septembris Dohas toimuval maailmameistrivõistlustel.
Semenya saavutas pikamaajooksus harvaesineva finiši, olles varem jõudnud reedesesse 1500 m finaali ajaga 4:30,65, mis on tunduvalt alla oma isikliku rekordi.
Kuigi ta vaevalt higistas, oli tema 1500 m aeg 9 sekundit kiirem kui kvalifikatsiooni kiiruselt järgmine.
Tema põhiala, 800 meetri jooks, toimub reede hommikul ja finaal laupäeva õhtul.
Semenya ootab CAS-i poole pöördumise tulemust, et ta lõpetaks Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) uute reeglite kehtestamise, mis kohustavad teda võtma ravimeid, et piirata oma loomulikku testosterooni taset.
IAAF soovib, et arenguerinevusega naissportlased alandaksid oma vere testosterooni taseme kuus kuud enne võistlust allapoole ettenähtud kontsentratsiooni, et vältida ebaausaid eeliseid.
Kuid see piirdub võistlustega 400 m ja miili vahel, nii et see ei hõlma 5000 m, et Semenya saaks vabalt võistelda.
Tema neljapäevane aeg jäi 2019. aasta parimast tulemusest 45 sekundiga alla, kuid Semenya näis hoidvat tagasi oma tuttava viimase 200 m sprindi ees.
Samal ajal loobus 400 m jooksu olümpiavõitja ja maailmarekordi omanik Weide van Niekerk neljapäevasest soojendusest, viidates libedale teele, kuna ta üritas pärast 18 kuud naasta kõrgetasemelisele võistlusele.
"Kurb teatan, et loobun Lõuna-Aafrika kergejõustiku seenioride meistrivõistlustest," säutsus van Niekerk.
"Ootsin pärast head ettevalmistust taas kodus mängimist, kuid ilm ei sobinud, nii et me ei tahtnud sellega riskida.
Van Niekerk jättis 2017. aasta oktoobris toimunud heategevusliku jalgpallimängu ajal põlvevigastuse tõttu vahele kogu 2018. aasta hooaja.

Postitusaeg: 20. juuni 2023